Hakkımda

aile okul okul-iş

Aile Hayatı…

1984 yılında Erzincan’da ailemin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. 2 çocuklu bir ailenin mütevazi yuvasında en mutlu köşelerden biri bana ayrılmıştı hep. Gerçi mutluluk herkese eşit dağıtılıyordu Atabay ailesinde…

Artık 2 çocuk sahibi bir yetişkinim. Biricik eşim ve canım kızlarımla mutlu bir yuvanın sahibiyiz. 2014 yılının Şubat ayında kıymetli eşim Leyla, 2016 yılının Mayıs ayında biyolojik kızımız Alya Lina, 2017 yılının Ocak ayında ise kalbiyolojik kızımız Fatma Gül kalbimin köşelerini kaptılar.

Üniversite Yılları

2002 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünü kazanmıştım. Üniversiteyi kazanan birçok öğrenci gibi mutlu olduğumu hatırlıyorum. Ancak bu ilk üniversite deneyimim tamamlanmadan sona erdi. Okuluma ya da ilk defa uzaklarda okumanın “zorluklarına” alışamamış ve okulu bırakmıştım. 2009 yılında tekrar üniversite sınavına girip Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesine yerleştiğimde hem başarılı bir öğrenciydim hem de okumanın “zorlukları” ile ilgili bir yük hissetmiyordum. Turizm Fakültesinde öğrenciyken 3 kere Almanya’da Zihoga Stajı, 1 defa Polonya Turizm Akademisinde Erasmus Eğitim hareketliliğine katıldım. Turizm ve Kültür Topluluğu Öğrenci başkanlığı, Şenlik Komitesi Üyeliği, Şenlik Komitesi Yurtiçi Üniversiteler Rehberlik Sorumluluğu görevlerini yerine getirdim. Okulun sosyal aktivitelerinde görev alırken, eğitimde hayatım boyunca sektörde çalışmayı da eksik etmedim. 20’nin üzerinde konaklama tesisinde, havayolu yer hizmetleri firmalarında, seyahat acentelerinde, insan kaynakları şirketleri vasıtasıyla kısmi zamanlı olarak çalıştım. Bu bağlamda birçok farklı tesisin birçok farklı departmanını görme fırsatım oldu.

Mezuniyet Sonrası

Üniversite 4.sınıfın son aylarında bir otel grubunun Satış Pazarlama Temsilciliği görevine başlayıp, ilgili otel grubuna ait 16 adet otelin Online Satış Sorumlusu ve ilerleyen zamanlarda E-Ticaret Yöneticisi oldum. 2016 yılına kadar mutlu bir şekilde sürdürdüğüm görevime özel bir üniversitede Öğretim Görevlisi kadrosu kazanana kadar devam ettim. 1 dönemlik özel üniversite deneyiminin hemen ardından Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları MYO’da Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladım. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Uzaktan Eğitim) bölümünde de dersler veriyorum. Ayrıca Akdeniz Üniversitesinde Turizm İşletmeciliği Tezli Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

AAEAAQAAAAAAAAPbAAAAJGY0NTljMGM1LWNmYTEtNDZiZi05NWI2LTVkZmI5ZWMwZjM0NA

Eniser ATABAY

Öğretim Görevlisi