Akademik Yolcuğun Güzel Duraklarından Biri: METİOD Araştırma Yöntemleri Semineri

1 0
Yaklaşık Okuma Süresi:1 Dakika, 15 Saniye

Bir araştırma yöntemi semineri düşünün içinde içinde nicel ve nitel bazı araştırma yöntemleri barındıran.

Bir araştırma yöntemleri semineri düşünün 150’ye yakın öğrencinin “para” ödeyerek katılım gösterdiği.

Bir araştırma yöntemleri semineri düşünün öndenen paraların öğrencilere burs olarak aktarıldığı.

Bir araştırma yöntemleri semineri düşünün ailecek katılım gösterip,  siz eğitimdeyken çocuklarınız için “çocuk kulübü” hizmeti sunulan…

Daha çok madde sıralayabilirim ama gelin size bu yıl 7.si düzenlenen METİOD araştırma yöntemleri seminerinden bahsedeyim. Baştan sona semineri ve ortamı özetlemek gerekirse: “Akademik Yolculuğumuzun Güzel Duraklarından Biriydi” diyebilirim.

Geçtiğimiz hafta bu seminere katıldım. METİOD tarafından düzenlenen “Araştırma Yöntemleri” semineri, Side Star Elegance Otelinde gerçekleşti ve ailem de benimle birlikte otele geldi.

Verilen eğitimler arasında yer alan MAXQDA ile Nitel Veri Analizi konusunu seçmiştim. Konuların açık ve anlaşılır bir şekilde anlatılması, Ali Sevilmiş hocamızın sabır ve ilgisi, diğer katılımcılarla oluşan iletişim ve dostluklar güzel bir deneyimin yapı taşları oldu. Ayrıca, seminer için ödenen ücretlerin ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilmesinden de çok memnun kaldım. Ödediğimiz “paralar” mevcut ekonomik şartlara göre oldukça karşılanabilir düzeyde olsa da ödediğim miktarın böyle bir amaca hizmet etmesi kişinin iç huzurunu artıran bir faktör. Side Star Elegance Otelinde geçirdiğimiz zaman da oldukça keyifliydi diyebilirim. Zira otelin konumu, manzarası, sıcak ortamı, içten personeli, rahat odaları ve lezzetli yemekleri görülmeye değer bir deneyim yarattı. Belki de pandemiden sonra böyle bir tazelenmeye ihtiyaç duyuyorduk. Oldu… Güzel de oldu.

Emeği geçen herkese teşekkür ederken bir “gizli” bir göç hikayesini anlatan aşağıdaki şarkıyı eklemek isterim. Pandemiden sonraki içsel kaçışı ve tazelenmeyi betimlemiyor belki ama o niyetle dinleyin. 🙂

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
UĞURAY
9 ay önce

Daha önce araştırıp pek Türkçe kaynak bulamadığım sorundu Elinize sağlık eminim arayan çok kişi vardır.

DİCLE
9 ay önce

Harika bir paylaşım, özellikle konunun önemli detayları oldukça net bir şekilde açıklanmış. İnsanları çeşitli karmaşık anahtar kelimelerle yormak yerine, okumaktan keyif alacağı içerikler her zaman daha iyidir. Kaliteli paylaşım adına teşekkür eder, paylaşımlarınızın devamını sabırsızlıkla beklerim.

DENİZ
9 ay önce

Verdiginiz bilgiler için teşekkürler , güzel yazı olmuş

MELTEM
9 ay önce

websitem için çok işime yaradı teşekkür ederim